COFFEECORNER

Üdvözöllek titeket a CoffeeCorneren, fogadjatok el egy kávét!

Az internet szférában Manóként, esetleg Ördögmanóként ismerhettek. 2007 óta vagyok jelen a weblap szerkesztés világában, viszont aktívabban blogolni a gimiben - úgy nagyjából 2010 környékén - kezdtem el.
2015-ben, mikor kiköltöztem az Egyesült Királyságba (akkor még Skóciába), úgy gondoltam ideje elindítani egy olyan blogot, ami a kinti kalandjaimat és élményeimet mutatja be. Ez volt a BeScottish.Gp, amit 2022. szeptemberéig volt hű társam és bár nem tudok tőle megszabadulni, ahogy változtam, úgy kellett a blogszférában is egy kis változás.
Itt megtalálhattok mindent a kirándulásaimtól kezdve a munkámon át egészen a mentális egészségemig. Plusz vannak könyvkihívások, vendégposztok és filmes vélemények is.
Remélem találkozunk még és mindenképp legyen nálatok kávé!
Manó

BLOGGER TÁMOGATÁS

AMY PATREONJA
NAVIGÁCIÓ

Fedezzétek fel az oldalt az alábbi linkekkel; plusz megtalálhatjátok a blog elérhetőségeit is!

FŐOLDAL> >> TOVÁBB
A SZERKESZTŐ >> TOVÁBB
VENDÉGPOSZTOK >> TOVÁBB
MENTÁLIS EGÉSZSÉG >> TOVÁBB
ELŐZŐ BLOGOS KÜLSŐK >> TOVÁBB
UTAZZ VELEM >> TOVÁBB
AJÁNLÓK >> TOVÁBB

FACEBOOK // INSTAGRAM // GOODREADS // EMAIL // THREADS

TERVEK 2025
Könyvkihívás: 5/15
Pihenős kirándulások: 2/5
Tanulás: 1/5
Filmvélemények: 7/10
Sorozatvélemények: 3/10
Színház: 2/5
Utazz Velem: 6/19
TÁRSALGÓ
BARÁTOK & Bloggerközösség

ABETH // LEAH // VIPA // PREKAMBRIUM // LUBNA // NINAA // ANNE D. // AMY // KLAU // STELLA // EUPHORIA //

OLDAL INFÓ
Blogger: Manó
Tárhely: DOTROLL; FLAUNT
Indulás: 2022.09.20.
Kategória: Blog
Köszönet: Linda; Ninaa
LOGIN / LOGIN WP
BEJEGYZÉS AJÁNLÓ
Könyvkihívás 2025 – Extra Sorozatvélemény: Kamélia tündöklése What’s Up, Mental Health? Könyvkihívás 2025 – Május Mentális egészség hét – Összegzés
Statisztikák és tünetek
2023. 05. 16.     mano    MentalHealth     0 komment

A szorongásos zavar jelei már gyermekkorban megmutatkozhatnak, pl. állandó nyugtalanság, ingerlékenység, érzelmi labilitás, alvászavarok, étkezési zavarok formájában. A generalizált szorongás leggyakrabban 20–49 éves kor között fordul elő, és kétszer annyi nőt érint, mint ahány férfit.

Nemzetközi statisztikai adatok szerint szociális szorongászavarban szenved az emberek 13,3%-a, poszttraumás stresszzavarban 7,8%-a, agorafóbiában 5,3%-a, generalizált szorongászavarban 5,1%-a, pánikzavarban 3,5%-a. Krónikus szorongás hazánkban a teljes népesség 8,6 %-ánál fordul elő. A férfiaknál ez az arány 5,2%-os, míg a nőknél 11,5%-os. A kórkép kialakulásának esélye 55 éves kortól ugrásszerűen megnő. A középiskolát végzetteknél 80–100%-kal, a legfeljebb általános iskolát végzetteknél 160%-kal magasabb a krónikus szorongással élők aránya, mint a felsőfokú végzettségűeknél. A legszegényebb rétegeknél 60–80%-kal gyakoribb a krónikus szorongás, mint a legjobb anyagi helyzetben élőknél.

Tünetek lehetnek: arcpirulást, izzadást, szájszárazságot, a torokban gombócérzést, remegést, légszomjat, tachycardiát (felgyorsult szívverést), émelygést, vizelési ingert, mellkasi és hasi fájdalmat, fejfájást, gyomorfájást, izomfeszültséget, paresztéziát (zsibbadással, szúró érzéssel, bőrbeidegzési zavarral járó problémát), motoros (mozgásbeli) nyugtalanságot, szédülést, alvászavarokat, szexuális zavarokat, étvágyváltozást, fáradtságot, gyengeséget okozhat. A szorongásos beteget mindemellett elutasító, elkerülő magatartás, gyakran ingerültség, agresszivitás jellemezheti.

Mik a szorongás alcsoportjai? Generalizált szorongásos zavar (GAD), Pánikbetegség, Specifikus fóbiák (pl klauszrofóbia, sérülés-, injekció-, orvosfóbia), Szociális fóbia; Szomatoform kórképek, Poszttraumás stressz-szindróma – PTSD, Akut stressz zavar, Premenstruális dysphoriás zavar (PMDD), Kevert szorongásos és depressziós zavar.

A cikk forrása: Nyugodtlelekkel.hu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Login
Visszajelzés
guest
guest
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Köszönöm, hogy benéztél, gyere vissza máskor is!
Manó (c) 2024


wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
| Válasz