COFFEECORNER

Üdvözöllek titeket a CoffeeCorneren, fogadjatok el egy kávét!

Az internet szférában Manóként, esetleg Ördögmanóként ismerhettek. 2007 óta vagyok jelen a weblap szerkesztés világában, viszont aktívabban blogolni a gimiben - úgy nagyjából 2010 környékén - kezdtem el.
2015-ben, mikor kiköltöztem az Egyesült Királyságba (akkor még Skóciába), úgy gondoltam ideje elindítani egy olyan blogot, ami a kinti kalandjaimat és élményeimet mutatja be. Ez volt a BeScottish.Gp, amit 2022. szeptemberéig volt hű társam és bár nem tudok tőle megszabadulni, ahogy változtam, úgy kellett a blogszférában is egy kis változás.
Itt megtalálhattok mindent a kirándulásaimtól kezdve a munkámon át egészen a mentális egészségemig. Plusz vannak könyvkihívások, vendégposztok és filmes vélemények is.
Remélem találkozunk még és mindenképp legyen nálatok kávé!
Manó

BLOGGER TÁMOGATÁS

AMY PATREONJA
NAVIGÁCIÓ

Fedezzétek fel az oldalt az alábbi linkekkel; plusz megtalálhatjátok a blog elérhetőségeit is!

FŐOLDAL> >> TOVÁBB
A SZERKESZTŐ >> TOVÁBB
VENDÉGPOSZTOK >> TOVÁBB
MENTÁLIS EGÉSZSÉG >> TOVÁBB
ELŐZŐ BLOGOS KÜLSŐK >> TOVÁBB
UTAZZ VELEM >> TOVÁBB
AJÁNLÓK >> TOVÁBB

FACEBOOK // INSTAGRAM // GOODREADS // EMAIL // THREADS

TERVEK 2025
Könyvkihívás: 5/15
Pihenős kirándulások: 2/5
Tanulás: 1/5
Filmvélemények: 7/10
Sorozatvélemények: 3/10
Színház: 2/5
Utazz Velem: 6/19
TÁRSALGÓ
BARÁTOK & Bloggerközösség

ABETH // LEAH // VIPA // PREKAMBRIUM // LUBNA // NINAA // ANNE D. // AMY // KLAU // STELLA // EUPHORIA //

OLDAL INFÓ
Blogger: Manó
Tárhely: DOTROLL; FLAUNT
Indulás: 2022.09.20.
Kategória: Blog
Köszönet: Linda; Ninaa
LOGIN / LOGIN WP
BEJEGYZÉS AJÁNLÓ
Könyvkihívás 2025 – Extra Sorozatvélemény: Kamélia tündöklése What’s Up, Mental Health? Könyvkihívás 2025 – Május Mentális egészség hét – Összegzés
Téma útmutató: Beszélgess valakivel a mentális egészségről
2025. 05. 14.     mano    MentalHealth     0 komment

Folytatva az előző bejegyzést, itt van pár ötlet, hogyan figyeljünk oda egymásra.

Mit és mit ne csinálj a beszélgetés közben

Találd meg a megfelelő időt és helyet

Mielőtt még belemennétek a beszélgetésbe, győződj meg róla, hogy az a megfelelő idő és hely rá. Bizonyosodj meg róla, hogy oda tudsz rá figyelni. Győződj meg róla, hogy nincs zavaró tényező, privát helyen vagytok, nincsenek extra zajok vagy más dolgok, amik elvonhatják a figyelmet.

Elítélés nélkül hallgasd meg

Bizonyosodj meg róla, hogy biztonságban érzik magukat, hogy annyit megosszanak, amennyit szeretnének – anélkül, hogy bárki elítélné őket.

Nyíltan kérdezz

Ilyesfajta kérdések bátoríthatják, hogy felfedezzék a saját gondolataikat és érzéseiket. „Észrevettem, hogy nem vagy önmagad mostanában. Mi jár a fejedben?” Ne kérdezz túl sokat és hagyj időt, hogy válaszoljanak.

Kerüld a feltételezést

Senki nem várja el, hogy szakember légy. Ha nem tudsz mit mondani, ne feledd, hogy nem kell választ találnod mindenre, vagy megértened mégis mit éreznek pontosan. Az, hogy meghallgatod megmutatja nekik, hogy törődsz velük.

Méltányolj és hagyj jóvá

Talán ez épp súrolja a vigasztalás határait, de nagyon fontos, hogy méltányold mit mondanak. A „ne légy bolond, semmi bajod” éppenséggel azt érheti el, hogy visszahúzódnak, frusztrálta és esetleg mérgesek lehetnek. Ehelyett mondhatod például, hogy „Megértem ez miért bánthatott” stb.

Kerüld az összehasonlítást

Néha nem tudjuk megállni, hogy ne hasonlítsuk össze a saját történetünkkel, empátiánk kifejezéseképpen. Viszont, ez eltántoríthatja az illetőt, hogy megnyíljon. Nagyon fontos, hogy a beszélgetés csak róluk szóljon – így határozottan ne vidd túlzásba.

Kérdezz vissza és tisztázd

Azzal, hogy tisztázod, mit is szeretne mondani, jelzed, hogy figyelsz. Kerüld a feltételezéseket és ne tégy szavakat a szájába. Próbáld „Amikor azt mondod…, azt érted, hogy…?” vagy „Mondanál kicsit többet erről?”

Mutass empátiát szimpátia helyett

Empatikus reakciók azt mutatják, hogy megérted mit is szeretne az illető kifejezni, a szimpátia inkább sajnálatot mutat. A „Sajnálom” helyett próbáld a „Ez tényleg elég nehéz lehet, sajnálom, hogy ezen mész keresztül”.

Bátorítsd őket a megoldásra

Nagyon fontos, hogy előbb meghallgasd őket és ne azonnal megoldást keress a problémára. Valamint az jobb, ha ez tőlük jön. Rákérdezhetsz úgy, ami segít nekik következő lépésre gondolni: „Szerinted mi segíthet?”

Kerüld a kéretlen tanácsadást és az egyszerű megoldás ajánlását

Ami szerinted segíthet, nem biztos, hogy megfelelő annak a személynek. Az egyszerű megoldás ajánlása talán elfolythatja az érzéseiket. Ne akarj megoldó módra váltani.

Ne diagnosztizáld

A megállapításaid és élményeid ellenére nem azért vagy ott, hogy diagnosztizáld az illetőt. Ha aggódsz értük, bátorísd, hogy keressenek komolyabb segítséget az orvosuktól, vagy a kórházaktól

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Login
Visszajelzés
guest
guest
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Köszönöm, hogy benéztél, gyere vissza máskor is!
Manó (c) 2024


wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
| Válasz