Egy kicsit utazgatok egyet a világban és igyekszem kontinensenként elhozni nektek a legijesztőbb helyeket – valamelyik több részes lesz. De kezdjük is Amerika északi részével.
Stanley Hotel, Colorado (USA)
Az 1900-as évek elején épült hotelben napi szinten jelentkeznek paranormális esetek. A hotel személyzete és vendégei gyakran találkoznak az első tulajdonos, F. O. Stanley szellemével, aki a mai napig kíváncsi, hogy megy az üzlet, miközben felesége, Flora a zongorán játszik. Hogy valami tényleg nem stimmel itt, azt Stephen King is megérezte. 1973 telén itt szállt meg családjával, a kihalt hotelben csak ők tartózkodtak ekkor. King állítólag eltévedt a folyósokon bolyongva, és nevetgélő gyerekeket hangját hallotta, majd álmában is megjelent néhány szellem. Ez az élmény lett a Ragyogás című regényének alapötlete, amellyel egy csapásra híressé vált. A hotel (lsd. címlapfotó) ma is működik és „szellem-túrát” kínál a vendégeknek, október végén pedig megrendezik a jelmezversennyel egybekötött „Ragyogás Bál”-t. Videó
Shanghai Alagutak, Portland (USA)
Az Oregon állambeli Portland az 1900 évek elején szörnyű helynek volt: elrabolt nőket és férfiakat tartottak itt fogva, hogy rabszolgaként dolgoztassák őket – a nőket prostituáltként, a férfiakat pedig a hajókra adták el. A bárokat és éttermeket összekötő alagutakban az ő szellemeik kísértenek. Az egyik legismertebb helyi szellem Nina, akik a város alatt található alagsori pizzériában kísért. De az ide látogatók naponta hallanak nyögéseket, sikolyokat. Általános nézet, hogy ezek azoktól az emberektől származnak, akik életüket vesztették, miután elrabolták őket, nem tudják, mi történt velük, és nem találnak ki a folyosók alkotta labirintusból.
Liar’s Club, Chicago (USA)
A ma is működő bárban rockerek és metálbandák szórakoztatják minden este a közönséget. Több blogger a Csillagok háborújában szerepelő „Mos Eisley kantin”-hoz hasonlította a helyet. Az emeletén több gyilkosság is történt: 1958-ban egy feleség megölte az őt évek óta bántalmazó férjét, 1968-ban két férfi összeverekedett egy nadrágon, és egyikük ebbe belehalt, 1986-ban egy alacsony férfi, akit a termetes felsége állandóan cukkolt a mérete miatt, baltával ölte meg az asszonyt – és állítólag mind a három eset épp ugyanabban a sarokban történt. És ezek a halottak ma is kísértenek. Még fénykép is készült róluk.
Lotz House, Franklin (USA)
1864-ban az amerikai polgárháború egyik legnagyobb összecsapására kerül itt sor az unionisták (Észak) és a konföderációsok (Dél) között. Az öt órán át tartó csata után a Lotz család előjött rejtekhelyről, és a házuk előtt 8500 sebesült és halott feküdt. A hely ma múzeumként működik, de magántulajdonban van. A ház jelenlegi asszonya többször is látott egy köntösbe öltözött síró nőt és egy kislányt, aki az ablakon bámul ki. A nő vélhetőleg Margaretha Lotz, akinek lánya és fia akkor halt meg, amikor az északiak megmérgezték a patak vizét, amiből elsőként a két kisgyermek ivott.
Morse Mill Hotel, Missouri (USA)
1816-ban épült, és az elmúlt 200 évben nem csak hotelként, hanem gengszterek rejtekhelyeként, bordélyházként és kórházként is működött. Jesse James, Charles Lindbergh, Al Capone és Charlie Chaplin is lakott itt. De itt élt és dolgozott Bertha Gifford is, akit az USA első női sorozatgyilkosaként tartanak számon. Bertha állítólag összesen 17 embert ölt meg a hotelben és környékén – főleg beteg gyerekeket, akiknek arzénnal mérgezett csokoládét vagy „orvosságot” adott. Néhány közülük talán még itt kísért, más halottakkal együtt. A hotel jelenlegi tulajdonosa nem is tudott arról, hogy a helyet szellemek járják – míg aTravel Channel meg nem kereste, hogy engedélyt kérjen a Az Amerika legijesztőbb helyei forgatásához.
Forrás: Világutazó.Net