COFFEECORNER

Üdvözöllek titeket a CoffeeCorneren, fogadjatok el egy kávét!

Az internet szférában Manóként, esetleg Ördögmanóként ismerhettek. 2007 óta vagyok jelen a weblap szerkesztés világában, viszont aktívabban blogolni a gimiben - úgy nagyjából 2010 környékén - kezdtem el.
2015-ben, mikor kiköltöztem az Egyesült Királyságba (akkor még Skóciába), úgy gondoltam ideje elindítani egy olyan blogot, ami a kinti kalandjaimat és élményeimet mutatja be. Ez volt a BeScottish.Gp, amit 2022. szeptemberéig volt hű társam és bár nem tudok tőle megszabadulni, ahogy változtam, úgy kellett a blogszférában is egy kis változás.
Itt megtalálhattok mindent a kirándulásaimtól kezdve a munkámon át egészen a mentális egészségemig. Plusz vannak könyvkihívások, vendégposztok és filmes vélemények is.
Remélem találkozunk még és mindenképp legyen nálatok kávé!
Manó

BLOGGER TÁMOGATÁS

AMY PATREONJA
NAVIGÁCIÓ

Fedezzétek fel az oldalt az alábbi linkekkel; plusz megtalálhatjátok a blog elérhetőségeit is!

FŐOLDAL> >> TOVÁBB
A SZERKESZTŐ >> TOVÁBB
VENDÉGPOSZTOK >> TOVÁBB
MENTÁLIS EGÉSZSÉG >> TOVÁBB
ELŐZŐ BLOGOS KÜLSŐK >> TOVÁBB
UTAZZ VELEM >> TOVÁBB
AJÁNLÓK >> TOVÁBB

FACEBOOK // INSTAGRAM // GOODREADS // EMAIL // THREADS

TERVEK 2025
Könyvkihívás: 5/15
Pihenős kirándulások: 2/5
Tanulás: 1/5
Filmvélemények: 7/10
Sorozatvélemények: 3/10
Színház: 2/5
Utazz Velem: 6/19
TÁRSALGÓ
BARÁTOK & Bloggerközösség

ABETH // LEAH // VIPA // PREKAMBRIUM // LUBNA // NINAA // ANNE D. // AMY // KLAU // STELLA // EUPHORIA //

OLDAL INFÓ
Blogger: Manó
Tárhely: DOTROLL; FLAUNT
Indulás: 2022.09.20.
Kategória: Blog
Köszönet: Linda; Ninaa
LOGIN / LOGIN WP
BEJEGYZÉS AJÁNLÓ
Könyvkihívás 2025 – Extra Sorozatvélemény: Kamélia tündöklése What’s Up, Mental Health? Könyvkihívás 2025 – Május Mentális egészség hét – Összegzés
Leghíresebb szellemtörténetek Londonból
2024. 10. 11.     mano    Spooktober     0 komment

Az egész brit sziget tele van érdekesebbnél érdekesebb történetekkel, ám ez a bejegyzés kivételesen az angol fővárost hozza középpontba.

Boleyn Anna (1501-1536)

Anna VIII. Henrik király második felesége volt, miatta szeretett volna az uralkodó elválni első feleségétől Aragóniai Katalintól, de ezt VII. Clement római pápa nem engedélyezte. A kettejük konfliktusa vezetett végül ahhoz hogy VIII. Henrik saját hatáskörben – mint az újonnan létrejött anglikán egyház feje – kimondta a saját válást és egyházilag teljesen elszakadt Rómától. Mindössze három év házasság után azonban felségárulás vádjával a király bitófára küldte Annát és a londoni Tower belső udvarán 1536-ban a hölgynek fejét vették. A várfagyasztó történet szerint Anna szellemét már többször is látni vélték a Tower belső udvarán, egészen pontosan a Queen’s House és a St John’s Chapel (Szent János kápolna) közötti részen. Ha ez önmagában nem lenne elég riasztó, a források szerint úgy sétál, hogy hóna alatt tartja saját levágott fejét.

John Bradshaw (1602-1659)

A férfi neve talán kevésbé ismerős így elsőre, de ha azt mondom ő volt a bíró I. Károly király perében a polgárháború alatt, aki azután az uralkodót halálra ítélte, akkor már lehet hogy sokkal ismerősebben cseng a név. Az uralkodó I. Károly halálos ítéletét 1649-ben hajtották végre, mégpedig Londonban, a Whitehall nevű széles utcán a mai napig is álló épület, a Banqueting House előtti állványzaton, így az összegyűlt tömeg is mindent jól láthatott. Bradshaw testét halála után a londoni Westminster Abbey épületében helyezték el, de a polgárháborút követő időszakban, amikor visszaállították a monarchiát és I. Károly fia mint II. Károly király trónra került, az új uralkodó első intézkedései között az is szerepelt, hogy a volt bíró testét ássák elő, akasszák fel, majd nyakazzák le. Az újabb időkben a Westminster Abbey Triforium részén, azaz a mai, majd hét emelet magasan lévő múzeum részen látni vélték, ahogyan Bradshaw alakja körbe-körbe sétálgat.

Sir Walter Raleigh (1552-1618)

Sir Raleigh I. Erzsébet királynő legbelsőbb köreihez tartozott és szerencséje egészen addig tartott, mígnem őfelsége 1603-ban meghalt. Az uralkodó elvesztése után hamarosan börtönben találta magát, ugyanis megvádolták az utód, I. Jakab király elleni összeesküvésben való részvétellel, így több mint tíz évet a londoni Tower-be zárva töltött. 1618-ban azonban beteljesedett végzete és a Westminster Palotában (a mai londoni Parlament épülete) lefejezték. Szellemét azonban érdekes módon nem a Parlamentben, hanem a londoni Tower épületén belül, a Tower Green rész épületeiben vélik látni, ahol alkalmanként bögréket dobál a falhoz és a Queen’s House női vendégeit lökdösi ki az ágyukból éjszaka.

Sarah Whitehead (avagy a ‘A fekete apáca’)

A londoni Bank of England épületében dolgozó Philip Whitehead-et 1811-ben hamisításon kapták, így a következő évben fel is akasztották. A húga Sarah Whitehead azonban ezután rendszeresen megjelent az épületben talpig feketébe öltözve és követelte a hatalmas vagyont, melyet véleménye szerint a bank vezetősége tart vissza, pedig ő annak jogos örököse. Hét évvel később a bank vezetősége igen megelégelte a rendszeres látogatásokat, így számára egy nagyobb összeget ajánlottak arra az esetre, ha távol tartja magát az épülettől. Sarah életében így is tett, de halála után állítólag több alkalommal is látni vélték az épületben a talpig feketébe öltözött kísértetet.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Login
Visszajelzés
guest
guest
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Köszönöm, hogy benéztél, gyere vissza máskor is!
Manó (c) 2024


wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
| Válasz